Filmy królowa, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje królowa, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia jednego z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych przywódców - Aleksandra Wielkiego - człowieka, który podbił 90 procent ówczesnego świata, zanim osiągnął 25 lat. Wraz ze swą niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów obfitujących w oblężenia i podboje, których ukoronowaniem było stworzenie gigantycznego imperium. W chwili śmierci w wieku 33 lat był panem ówczesnego świata.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Kobieta z burzliwą przeszłością trafia do miasta w Maine, w którym zostały uwięzione postacie z baśni.


Robin Hood

6,8
7,4
Film przedstawia historię trójkątu miłosnego pomiędzy legendarnym Robin Hoodem, jego ukochaną Marion i jego arcywrogiem, szeryfem Nottingham. Szeryf jest bardziej szlachetny i praworządny, natomiast Robin Hood jest bardziej szemraną postacią niż jak w znanej każdemu legendzie.

Shrek 2

7,5
9,0
Kolejna część przygód ogra Shreka i jego przyjaciół. Tym razem dowiemy się, jak Shrek i Fiona radzą sobie na nowej drodze życia. Nasi bohaterowie wybiorą się w odwiedziny do rodziców Fiony. Oczywiście będzie im towarzyszył nieodłączny i przezabawny Osiołek oraz cała masa innych bajkowych istot, począwszy od Wilka (tego od Czerwonego Kapturka), a skończywszy na Kocie w butach. Będzie się działo naprawdę dużo, zobaczymy wszystko, co najlepsze z bajek, które wszyscy pamiętamy z naszego dzieciństwa.

Aquaman

6,7
6,8
Aquaman niechętnie przyjmuje propozycję objęcia władzy w podwodnym królestwie. Niebawem musi stanąć do walki z ludźmi żyjący na powierzchni.
Cofnijmy się w czasie i powróćmy do galaktyki w pierwszym rozdziale mitycznej sagi Gwiezdne Wojny. Akcja rozgrywa się trzydzieści lat wcześniej niż oryginalne Gwiezdne Wojny. W części I poznajemy młodego Anakina Skywalkera, chłopca posiadającego niezwykłą moc, nieświadomego tego, że podróż, którą rozpoczyna, przemieni go w złego Dartha Vadera. Obi-Wan Kenobi, stary, mądry Jedi, którego pamiętamy z trylogii jest tutaj młodym, pilnym uczniem. Palpatine, doskonale znany nam bezwzględny Imperator, to ambitny senator Galaktycznej Republiki. Jest to czas, gdy Rycerze Jedi są strażnikami pokoju we wstrząsanej niepokojami galaktyce, a młoda Królowa walczy w obronie swego ludu. Siły zła czają się w ukryciu, czekając na właściwy moment by uderzyć.
Angielski król Henryk II Plantagenet, zwany też Andegaweńskim, żył w latach 1133-1189. Podbił północną Irlandię, Szkocję i część Walii. Do korony brytyjskiej przyłączył także zachodnią Francję. Żonę, Eleonorę Akwitańską, więził przez piętnaście lat w twierdzy w Salisbury, wypuszczając na wolność tylko z okazji uroczystości państwowych i Bożego Narodzenia. Akcja filmu Lew w zimie rozpoczyna się właśnie podczas świąt Bożego Narodzenia 1183 r. Na zamek w Chinon przybywa Eleonora. Henryk sprowadza też synów: Jana (przyszłego króla Jana Bez Ziemi), Ryszarda (przyszłego króla Ryszarda Lwie Serce) i Gotfryda. Na tronie po swojej śmierci chciałby widzieć ulubionego Jana, podczas gdy faworytem Eleonory jest Ryszard. Sukcesja staje się przedmiotem walki między małżonkami i licznych dworskich intryg.

Beowulf

6,6
Beowulf przybywa na prośbę króla Hrothgara, by rozprawić się z terroryzującym mieszkańców trollem Grendelem. Po ciężkiej walce wojownik i jego drużyna pokonują bestię, kilka dni później wyruszają zabić jego matkę. Zamiast ją zabić wojownik zawiera z nią pakt. Wkrótce Beowulf zostaje królem i przez kilkanaście lat cieszy się władzą. Jednak po latach jego królestwo zaczyna nawiedzać smok i król raz jeszcze musi stanąć do walki ze złem.
Zrealizowany z wielkim rozmachem serial historyczny, przedstawiający dzieje I Rzeczypospolitej w pierwszej połowie XVI wieku. Był to czas dynamicznego wzrostu znaczenia i potęgi Polski na arenie międzynarodowej. Siła polityczna, gospodarcza i militarna państwa Jagiellonów szła w parze z rozwojem kulturalnym. Bona Sforza królową Polski została w 1518 roku. Szybko zyskała duży wpływ na swojego męża – Zygmunta Starego. Była postacią kontrowersyjną. Miała zagorzałych zwolenników i zaciekłych wrogów. Pierwsi cenili ją za mądrość, przenikliwość i dalekowzroczność w sprawach politycznych. Drudzy zarzucali jej zuchwałość, despotyzm, żądzę władzy i mieszanie się do polityki. Serial Janusza Majewskiego ukazuje Bonę jako kobietę twardą, rozsądną władczynię, która wszakże nie zdołała osiągnąć zamierzonych celów. W tytułowej roli znakomita Aleksandra Śląska.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…